TRENING NA REDUKCJĘ TKANKI TŁUSZCZOWEJ:

Trening typu Cardio to wysiłek aerobowy czyli niemal każda aktywność fizyczna np. bieganie, jazda na rowerze czy trening na stepperze. Jego celem jest przyspieszenia bicia serca (tętna), dzięki czemu do mięśni pompowana jest krew bogata w tlen. Podczas takiego treningu energia potrzebna do jego wykonania pochodzi głównie z węglowodanów i tłuszczów, co sprawia że trening Cardio doskonale sprawdza się jako sposób na pozbycie się nadmiaru wagi i ukształtowania sylwetki.

Jest to rodzaj treningu korzystający z obciążeń w celu wywołania pracy mięśni, a co za tym idzie budowanie siły, wydolności anaerobowej (beztlenowej), objętości mięśni szkieletowych.

Forma strategii treningu fizycznego polegająca na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu interwałowego wynosi od kilkunastu do dwudziestu paru minut.

Tabata to rodzaj treningu interwałowego, co oznacza, że poszczególne serie ćwiczeń przerywane są czasem przeznaczanym na odpoczynek. Po 20-sekundowych ćwiczeniach należy zrobić 10 sekund przerwy. W treningu Tabata można wykorzystywać praktycznie wszystkie rodzaje ćwiczeń. W opinii specjalistów najlepiej sprawdzą się tu jednak ćwiczenia wielostawowe (np. przysiady ze sztangą). Oczekując pożądanych rezultatów można zdecydować się na pompki, wyskoki, wypady, skakankę, brzuszki, przysiady czy też trucht, skipy.

Po naturalnym porodzie bez powikłań możesz rozpocząć trening po 8 tygodniach, a po cesarskim cięciu po 12 tygodniach.
Powrót do aktywności fizycznej powinien odbyć się dopiero po konsultacji, z lekarzem ginekologiem lub fizjoterapeutą uroginekologicznym.
Bez względu na to czy byłaś aktywna przed ciąża czy nie trening jest jak najbardziej dla Ciebie. Każdy element dostosuje do Twojego poziomu. Dla kobiet ciężarnych w całym okresie ciąży po uzgodnieniu z lekarzem.

TRENING MODELUJĄCY SYLWETKĘ Z WYKORZYSTANIEM:

Taśmy TRX to specjalne pasy, które pozwalają nam na trening z obciążeniem własnego ciała. Dzięki temu, że możemy je regulować, można na nich wykonywać różne ćwiczenia.

Zarówno osoby wysokie jak i niskie będą mogły ćwiczyć różnego rodzaju pozycje w podwieszeniu. To idealny sport dla osób, które nie chcą obciążać kręgosłupa oraz stawów

Kettlebells to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę z uchwytem. Trening z kettlebells nie tylko zwiększa siłę mięśni, ale także poprawia gibkość, koordynację i dobrze wpływa na wydolność sercowo-naczyniową.

Przyrząd jest przydatny podczas ćwiczeń równowagi, ćwiczenia siły dynamicznej i treningu wagi. Ponadto mobilne uchwyty worka, pozwalają na zmianę sposobu trzymania, mnożą wariacje ćwiczeń i pozwalają na funkcjonalne zaangażowanie mięśni w złożonym ruchu.

Gumy do ćwiczeń mini band i power band to wielofunkcyjny sprzęt treningowy, który można zabrać ze sobą wszędzie. Mini Band są wykonane z lateksu. Działają na zasadzie stawianego oporu mięśniom.

Sprzęt sportowy służący do wykonywania nim ćwiczeń siłowych. Składa się z gryfu, obciążników i zacisków.

Hantle są wykorzystywane do ćwiczeń fitness, ćwiczeń ogólnych i rozwojowych. Stanowią również pomoc przy rehabilitacji. Istnieje wiele typów hantli, np.: winylowe, żeliwne, piaskowe itd. Także ich masa jest niezwykle zróżnicowana w zależności od potrzeb.

Trening przy jej wykorzystaniu jest funkcjonalny, angażuje mięśnie głębokie oraz jeszcze efektywniej modeluje naszą sylwetkę. Jest ciekawym urozmaiceniem na zajęciach stretchingu, zdrowego kręgosłupa, idealna do relaksu.

Zdjęcie Katarzyna Penar Trener i Doradca Żywieniowy podczas treningu