DLA KOBIET W CIĄŻY

Jak to ? Przecież jestem w ciąży, jak mam ćwiczyć?  Tak, ciąża zmienia nasze życie o 180 stopni i powoduje przeorganizowanie naszego dotychczasowego trybu życia, ale mylnym jest stwierdzenie, że prawidłowa ciąża uniemożliwia aktywność fizyczną. Wobec tego jeżeli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i po konsultacji z ginekologiem masz zielone światło, wykorzystaj to , naprawdę warto!

W trakcie ciąży w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian, także przygotuj się na to, że wraz ze wzrostem Twojego brzuszka intensywność i rodzaj ćwiczeń będą przybierały inne postacie. Nie zdziw się więc, jeśli w  2 trymestrze Twój plan treningowy będzie zupełnie inny niż poprzednio.  Podczas ciąży największemu osłabieniu ulega kręgosłup, ale również mięśnie brzucha i mięśnie nóg stają się słabsze. Tak więc podczas treningów skupimy się na zachowaniu odpowiedniej kondycji, a także na wzmocnieniu poszczególnych partii ciała.

W trakcie ciąży Twój kręgosłup narażony jest na utrzymanie dodatkowego ciężaru w postaci rosnącego brzucha oraz piersi, dlatego podczas treningu będziemy wykonywać ćwiczenia, które zmniejszą jego bolesność i przyniosą Ci ulgę. W przypadku brzucha mamy do czynienia z rozchodzącymi się jego mięśniami, których struktura ulega osłabieniu. Pamiętaj więc, że praca nad nimi w trakcie ciąży ułatwi ich powrót na swoje miejsce, zdecydowanie szybciej niż w przypadku zaniechania aktywności fizycznej podczas ciąży.

DLA KOBIET PO CIĄŻY

Każda Mama doskonale wie, że ciąża bardzo ingeruje w nasze ciało i nie zawsze wyglądamy już tak dobrze jak przed urodzeniem dzidziusia. Nasza gospodarka hormonalna przechodzi rewolucje, zmieniają się procesy metaboliczne i nawet same nie wiemy, kiedy nasza sylwetka staje się nieco inna. Cellulit, nadwaga, obwisła skóra to typowe problemy kobiet po ciąży, ale dobra wiadomość jest taka, że tak samo jak szybko przyszły tak samo szybko mogą zniknąć, musisz tylko zacząć działać i uświadomić sobie, że ten problem będzie dotyczył Ciebie tak długo jak długo sobie na to pozwolisz.

Moją misją jest być niezastąpionym wsparciem fizycznym i mentalnym dla każdej z Mam.

Jako młoda Mama mam wrażenie, że świetnie się rozumiemy, każda rozmowa z Wami tworzy wyjątkowo kobiecą, autentyczną i empatyczną atmosferę.

Mamom, które zastanawiają się nad podjęciem aktywności fizycznej w ciąży lub/i po porodzie chciałabym zaznaczyć, że razem ze mną we współpracy z Fizjoterapia ginekologiczna i urologiczna Joanna Czaja mają taką możliwość.

 

Moja Droga by najlepiej poradzić sobie z dolegliwościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą okres ciąży, przygotować swoje ciało do porodu, a także ułatwić sobie późniejszy powrót do formy, proponuję Ci wprowadźić już teraz podczas swojej codziennej rutyny ćwiczenia wzmacniające świadomość, poprawiające wytrzymałość, elastyczność i ogólną kondycję ciała. Po kilku treningach sama odczujesz jak aktywność fizyczna działa kojaco na Twój stan i gwarantuje Ci, że staną się one nieodłącznym elementem Twojego dnia 🙂 

 

Dla Mam, które mają za sobą 9 miesięcy ciąży i skupiają się obecnie nad bezpieczeństwem  swojego Maleństwa proponuję odskocznię w formię treningów dedykowanych dla Kobiet po porodzie. Pamiętaj aby móc się opiekować  Maleństwem, który wymaga mnóstwa Twojej uwagi, sił i energii, bezcenne jest abyś to TY czuła się silna, piękna i pełna energii, a wtedy wszystko inne będzie łatwiejsze 😉 

Mamusie dlaczego poruszam ten temat? Odpowiedz jest prosta, spójrzcie tylko niżej ile korzyści niosą za sobą treningi dla Kobiet w ciąży i po porodzie:

 • Zapewniają lepszą sprawność fizyczną
 • Wzmacniają oraz uelastyczniają mięśnie brzucha, kręgosłupa, dna miednicy
 • Korygują postawę ciała
 • Minimalizują dolegliwości związane z ciążą: bólów kręgosłupa, bóle i obrzęki nóg, dyskomfort w obrębie miednicy
 • Działają pobudzająco na krążenie krwi
 • Wspomagają czynność układu oddechowego
 • Zapewniają prawidłowy przyrost masy ciała
 • Poprawiają samopoczucie
 • Przygotowują organizm do wysiłku porodowego
 • Pozytywnie wpływają na stan pourodzeniowy noworodka
 • Usprawniają proces powrotu do formy po porodzie
 • Dają Ci większą pewność siebie

Pięknie to brzmi, ale piękne nie jest , musisz mieć świadomość tego , że czeka Cie ciężka praca, pełna słabości, zwątpień, ale pewne jest jedno – ja jako Twój Trener wierzę w Ciebie , a razem możemy więcej 🙂

Krok po kroku zmienię Twoją sylwetkę i zadbam o lepsze samopoczucie. Uświadom sobie, że każdy kiedyś zaczynał – ja też.